Rochdale Pioneers Müzesi’nde Yeni Kooperatif Heyecanı

Rochdale Pioneers Müzesi‘nde yeni bir kooperatif mağazası açıldı. Yoksulluk içinde yaşayan yerel halk için yiyecek ve diğer temel unsurlar önerildi. Pioneer Pantry, cuma öğleden sonraları açık ve taze gıdalar ile kişisel bakım ürünleri mağaza dolabında yer almaktadır. Mağaza, uygun fiyatlı yiyecekler için sürdürülebilir bir model geliştirmek üzere, müze ve topluluklar tarafından yapılan 18 aylık çalışmanın sonucudur. Mağaza, Link4Life, Rochdale ve District Mind, Rochdale Borough Council ve Councilor Janet Emsley dahil olmak üzere Rochdale ilçesindeki kuruluşların temsilcilerinin katıldığı bir etkinlikte başlatıldı. Gönüllüler tarafından yönetilen Pioneer Pantry, ihtiyacı olan yerel halkın bedelini sonrasında ödeyebilecekleri haftada bir torba yiyeceği almak için açılan bir kooperatif. Bunun yanı sıra, burada, yoksulluk içinde yaşayan aileler için ayda bir cuma gecesi akşam yemeği verilmektedir.

http://rochdaleonline.co.uk/news-features/2/news-headlines/107112/pioneers-museum-celebrates-172nd-anniversary-of-the-rochdale-pioneers

Renk kodlu bir sistem, bağışlanan gıdanın ve diğer öğelerin adil bir şekilde dağıtılmasını sağlamakta. Ayrıca dükkan The Crimson Wave adlı bağışçı tarafından sağlanan ücretsiz sağlık paketlerini de stoklayacağını duyurdu. Kooperatifte üye olmak, kullanıcıları herhangi bir kârın nasıl harcanacağına ilişkin karar verme yetkisine ulaştırır. Buradan hareketle, Nisan ayından itibaren, grup ilk kârını kendi sebzelerini yetiştirmek için küçük bir arsaya yatırma kararı aldı. Ayrıca aşçılık marifetlerini sunmaya devam etmeyi de umuyorlar.

Pioneer Pantry, Cuma günleri 12:00 – 15:00 saatleri arasında açıktır.

Not: Jan Banks’in Coop News blogunda yayımlanan yazısından alınmıştır. Erişim

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.