Ümit Uysal: 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Başlayacak Festivalimize Tüm Komşularımız Davetlidir

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Kadın Kooperatifleri Festivali için geri sayım başladı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen, toplamda 39 kadın kooperatifinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan etkinlik için program açıklandı. Davete katılan kooperatifler için Kent Meydanı’nda stant alanları kurulacak.

“En büyük projemiz insan” sözleriyle toplumsal dayanışma ağını vurgulayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal festival hakkında şunları söyledi:  ‘Başka Bir Dünya Mümkün’ dedirtecek, ufuk açacak deneyimleri, tüm Türkiye ile paylaşmak için, kadın kooperatiflerini 1-5 Eylül tarihlerinde düzenleyeceğimiz Muratpaşa Kadın Kooperatifleri Festivali’nde buluşturmayı hedefliyoruz. ‘Bir şey yapmalı’ diyen kadınların, standart iş modelleri içinde nasıl yer bulacakları sorusuna; en iyi açılımı sunan kadın girişimcilik kooperatiflerinin sahip olduğu o büyük potansiyeli açığa çıkarmayı amaçlıyoruz.”

1 Eylül Cumartesi günü saat 17:00’de stantların açılmasıyla festival başlayacak. Sonrasında Antalya Olgunlaşma Enstitüsü tarafından bir defile düzenlenecek ve Leman Sam konseriyle ilk gün tamamlanacak.

Festivalin üçüncü günü kadın kooperatifleri çalıştayı başlayacak. İki gün boyunca devam edecek olan oturumlarda konuşma yapacak olanlar arasında T.C. Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Nahide İnan, Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı-YÜciTA Başkanı Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Nurettin Mert Batu, Dr. Öğr. Üyesi Öznur Aydın, Antalya Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Emine Erkal, Antalya Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Gözde Bozdoğan, Duygu Aktaş (hepsiburada.com), SİMURG Kadın Kooperatifleri Birliği yer alacak.

Planlanan oturumların başlıkları :

  1. Kadın kooperatifleri ve mevzuat,
  2. Üretim ve pazarlama,
  3. Ürün geliştirme,
  4. Kadın kooperatifleri ve paydaşlar olarak belirlenmiş.

Festival, 5 Eylül’de Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası ‘nın saat 20:00’deki konseri ile sona erecek.

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.