Bu yıl 7 Temmuz’da kooperatifler, dünyanın her yerinde şenlikler ve her türden etkinliklerle Kooperatifler Günü’nü kutluyorlar. Yukarıdaki görseli, Uluslararası Kooperatifler Birliği (ICA) tarafından Kooperatifler Günü için hazırlanan interaktif haritadan aldık. Bu harita üzerinde bir tıkla, nerelerde hangi etkinliklerin yapıldığını ve bu etkinliklere ev sahipliği yapan organizasyonları görebiliyorsunuz. Etkinlikleri daha ayrıntılı incelemek isteyenler için haritanın bağlantısını aşağıda paylaşıyoruz:

ICA’ya bildirilmediğinden olsa gerek, haritada Türkiye’den herhangi bir etkinlik haberini göremiyoruz. Ama bu, kooperatiflerin söyleyecek sözleri olmadığı anlamına gelmiyor kuşkusuz.

Kooperatifçilerin Söyleyecekleri Var

Sosyal Ekonomi blogu olarak bu yıl 7 Temmuz Cumartesi günü kutlanacak olan Uluslararası Kooperatifler Günü’nü kooperatifçilik alanında çalışanlarla birlikte kutlamak ve onların bu güne ilişkin mesajlarını bloga taşımak istedik. Aşağıdaki kısa videolarla kutlama mesajlarını  bizimle paylaşan herkese çok teşekkür ediyoruz. İşte mesajlar:

Genç İşi Kooperatif – Mehmet Kuzu

Sosyal Kooperatif – Gökçen Korkmaz

Link Cooperatives – Carlos Wehdorn ve Liliana Lemos da Silva

Başka Bir Okul Mümkün Eğitim Kooperatifi – Levent Kahraman

Sürdürülebilir Toplumlar için Daha Fazla Kooperatifçilik

Yandaki fotoğraftan aktaralım: “Kooperatifte çalışmayı seviyorum çünkü üyelerimizin hayatlarında bir fark yarattığımızı hissediyorum.” Gerçekte kooperatifler sadece üyelerinin refahını değil içinde bulundukları toplumun da refahını arttırırlar.

Merkezine insanı yerleştiren, eşitlik ve sosyal adalete katkıda bulunarak piyasayı dengeleyen demokratik kurumlar olarak kooperatiflerin gücüne yürekten inanıyoruz. Ülkemizde, kooperatifleşmenin daha yaygın hale geldiği, toplum çıkarının daha fazla gözetildiği sürdürülebilir bir üretim ekonomisinin oluşturulması dileklerimizle; Sosyal Ekonomi blogu olarak tüm kooperatifçilerin Uluslararası Kooperatifler Günü’nü kutluyoruz.

Yazının sonunda ICA başkanı Ariel Guarco’nun ve TÜRKİYE KOOP Genel Başkanı Muammer Niksarlı’nın kutlama mesajlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

TÜRKİYE KOOP Genel Başkanı – Muammer Niksarlı

Kategori(ler): Haberler Uygulama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.