2017 İşçi Kooperatifi Sektör Durumu raporu Amerika Birleşik Devletleri’nde işçilerin sahip olduğu işletmelerdeki beş yıllık ilerlemeyi ortaya koymaktadır. Democracy at Work Institute (İş Yerinde Demokrasi Enstitüsü) ve U.S. Federation of Worker Cooperatives (ABD İşçi Kooperatifleri Federasyonu) tarafından hazırlanan rapor bu alandaki en güncel gelişmeleri aktararak sektör hakkındaki kavrayışımızı derinleştirmektedir.

Bu son veri seti mütevazı fakat istikrarlı bir büyümeyi göstermektedir ve mevcut firmalarla ilgili artan bilgimizi yansıtmaktadır. Dönüştürülen işletmelerdeki artışa ek olarak, işçi sermayeli işletmeler yılda yaklaşık 25 yeni firma ile sektöre giriş yapmaktadırlar.

Rapor, işçi kooperatiflerinin yoğun olarak bulundukları büyük kentlerdeki alanların güncellenmiş haritasını, ayrıca 15 eyaletteki toplam iş yeri sayısının dökümünü içermektedir.

Rapordaki en çarpıcı veri, Porto Riko’da işçi kooperatifleri ve demokratik iş yerlerine 50 işçi kooperatifinin daha eklenmiş olmasıdır. Veriler ilave olarak kadın işçilerin sayısındaki artışı ve geleneksel işletmelere göre çok daha fazla kazandıklarını göstermektedir.

Not: Raporun tam metni için Erişim

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.