Kurs, video dersleri ve testler içerir. Hükümet destekli Birlikte Tarım programdan gelir. Avustralya’da kendi türünün ilk girişimi olan insanların kooperatif yaratmalarına yardımcı olmak amacıyla internet üzerinden uygulanan bir kurs geliştirildi.

Devlet destekli Tarım Kooperatifi ve İşbirliği Programı (Birlikte Tarım) tarafından geliştirilen bu uygulama, grupların kooperatif işletme yapılarını anlamalarına yardımcı olacak hareketli bir rehber içermektedir ve ortak çalışanları birleştirilmiş derneklerle karşılaştırmaktadır. Yönetim, yönetişim, finansman ve üye katılım hakkında bilgilerle ders altı adet 10 dakikalık video dersleri ile birlikte sınavlar içermektedir.

Tarımsal gruplar için tasarlanmış olmakla birlikte, Avustralya’daki herhangi bir yerdeki konut veya enerji işbirliği gibi diğer potansiyel işbirlikleri için de geçerlidir. Kursu tamamlayan ve testleri geçen katılımcılar, Birlikte Tarım Sertifikası alacaktır.

Burada bulunabilen kurs, iki versiyon sunuyor: daha basit bir ‘nasıl yapılır dersi önizlemesi ve tam sertifika kursu. Her ikisi de şu anda ücretsizdir ve video dersleri kişiye aittir, kişiler istedikleri zaman başlayıp durdurabilir ve her ders destek kaynaklarına erişim sağlar.

Birlikte Tarım Programı Yönetmeni Lorraine Gordon, “Eğer bir kooperatif kurmak, bir kooperatif yöneticisi olmak ya da kooperatifleri merak ediyorsanız, bu ders kooperatiflerin neye ihtiyaç duyduklarını ve neyi teslim ettiğinin geniş ve derin bir anlayışını sağlar” dedi.

Kaynak

Kategori(ler): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.