Uluslararası Kooperatifler Günü, bu yıl 7 Temmuz’da işbirliğinin sürdürülebilir toplumlara nasıl dönüşebileceğini vurgulayacak.

İşbirliği yoluyla sürdürülebilir toplumlar sloganı, Twitter’daki sosyal medya kampanyasını takiben halka açık bir oylama ile seçildi.

Konu, geçtiğimiz hafta Sosyal Kalkınma Komisyonunun 56. oturumunda New York’taki BM genel merkezinde düzenlenen bir etkinlikte ilan edildi.

Kooperatiflerin Tanıtımı ve Geliştirilmesi Komitesi (COPAC), 1995 yılından bu yana her yıl kutlanan bir tema ve slogan kararlaştırmaktadır. Komite Uluslararası İşbirliği İttifakı, Uluslararası Çalışma Örgütü, Gıda ve Tarım Organizasyon, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal İşler Bölümü ve Dünya Çiftçi Örgütü’nden oluşur.

Seçilen tema, BM’nin 2018 Sürdürülebilir Kalkınma için Yüksek Düzeyli Siyasi Forum’u “Sürdürülebilir ve esnek toplumlara dönüştürme” den birine yönlendiriyor.

Uluslararası Kooperatif Birliği (ICA), kooperatifler gününü teşvik etmeyi sağlamak için bir logo ve basın kiti yayınlayacak.

Kaynak

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.