Konut Kooperatifi Mülkün Yenilenmesi için Harekete Geçti

Yorkshire’daki bir konut kooperatifi, mülkün yenilenmesi ile ilgili zorlukların üstesinden gelecek yeni üyeler arıyor.

Hebden Köprüsü’ndeki Nutclough Konut Kooperatifi, şu anda Leeds merkezli Cornerstone Konut Kooperatifi ve Greenwood Konut Kooperatifi tarafından geçici olarak yönetilmektedir.

İki kooperatif şu anda Nutclough han binasını devralacak bir grup insan arıyor. Han, birçoğunun erişilebilir hale getirilmesi zor olan ve en uygun kullanımı ortak yaşam olan sekiz veya dokuz yatak odasına sahiptir.

Köklü sosyal değişim için çalışan kooperatiflerin karşılıklı yardım ağı Radical Routes‘a üye olmak isteyen gruplara öncelik verilecek olsa da dikkate alınacak tek faktör bu olmayacak.

Yeni üyeler, çatıdaki onarım çalışmasının zorluklarıyla ve bazı önemli tadilatlarla uğraşmak zorunda kalacaklar. Grubun çoğunluğunun, kooperatifin mali planını anlama ve uygulama konusunda eğitilmesi gerekecek.

http://ontheroad.nicksellen.co.uk/2011/08/21/hebden-bridge-featuring-nutclough-housing-co-op/

Son gün 10 Mart 2019 olsa da bu tarihten önce başvuru yapılması teşvik edilmektedir. Eğer başvuru sahibi gruplardan hiçbiri kooperatif üyeliğine girmemişse, mülkü bu gruplardan satın alma ve yeni bir konut kooperatifi kurma konusunda öneri ve yardım teklifinde bulunanlara öncelik verilecektir.

Not: Miles Hadfield’ın Coop News blogunda 7 Ocak 2019 tarihinde yayımlanan yazısından çevrilmiştir. Erişim

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.