Uluslararası konuşmacılar Türetim Ekonomisine ışık tutacak

Dünyada ilk kez Türkiye’de gerçekleşecek olan Türetim Ekonomisi Konferansı IPEC2024, 29-30-31 Mayıs 2024 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenecek.

Küresel ısınma, biyolojik çeşitlilik krizi, toplumsal eşitsizlikler ve hatta kimi savaşların altta yatan gerekçesi olarak konumlandırılan kapitalist sisteme alternatif arayışlarını buluşturacak olan konferans, ekonominin geleceğine ışık tutacak.

Türetim Ekonomisi konusunda düzenlenen ilk konferans

Türetim Ekonomisi Derneği ve Kadir Has Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği konferansın proje ortakları arasında, Yeşil Düşünce Derneği, Good4Trust.org, A&B İletişim, Inogar Kooperatifi , World Fair Trade Organization, Vegan Sofralar, Good Money Lab, Onarım Atölyesi, Donut Türkiye, Sosyal Ekonomi, Ashoka Vakfı Türkiye ve Mikado gibi konu çerçevesinde çalışmalar yürüten kuruluşlar yer alıyor. Etkinliğin karbon nötr sponsorluğunu ise ST Climate üstleniyor.

Proje ortaklarından biri olmaktan mutluluk duyduğumuz IPEC2024, ana konuşmacı panelleri, proje ortaklarıyla birlikte düzenlenecek paralel seanslar ve interaktif çalışma oturumları ile katılımcılara önemli bir öğrenme, tartışma ve paylaşım platformu sunacak. Yaklaşık 250 kişilik bir katılımcı ile gerçekleştirilmesi planlanan konferansın, alternatif ekonomiler ve Türetim Ekonomisi çalışacak araştırmacılar, üniversite öğrencileri ve konuya ilgi duyan basın mensupları için önemli bir buluşma noktası olması hedefleniyor.

Konferansın başlığı türetim ekonomisi olmakla birlikte, ele alınacak konular alternatif ekonominin pek çok yanını kapsıyor ve bu bakımdan Türkiye’de örneği olmayan bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Kısacası, ekolojik ve ekonomik olarak adil ve sürdürülebilir bir gelecek için düşünen ve çalışan herkesin katılıp fikirlerini paylaşabileceği zenginleştirici bir deneyim fırsatı ilgilileri bekliyor. İstanbul’da yaşayanlar başta olmak üzere Sosyal Ekonomi okuyucularının da etkinliğe kayıtsız kalmayacaklarını düşünüyoruz.

Konferansa katılmak için

Sürdürülebilir ve adil bir ekonomi vizyonunu tartışmak isteyenler önceden kayıt yaptırarak ücretsiz olarak katılabilecekler. Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve kaydolmak için https://2024.turetim.org sayfası ziyaret edebilirsiniz. Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan kaydınızı son günlere bırakmamanızı öneririz.

Türetim Ekonomisi nedir?

Doğaya ve topluma minimum negatif veya olabildiğince pozitif etki eden, onarıcı, makro ölçekli döngüsel bir ekonomidir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için Good4Trust’un kurucusu olan Dr. Uygar Özesmi ile yaptığımız söyleşiye bakabilirsiniz.

Konferans hakkındaki güncel bilgilere erişmek için IPEC2024 internet sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz:

İnternet Sitesi :  https://2024.turetim.org
Instagram: Instagram.com/ipec2024
X (eski Twitter): X.com/ipec2024

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.