Kooperatif ticaret alanında çevre kampanyalarına öncülük ederek toplulukları emisyonları azaltmaya teşvik etti.

Midcounties Kooperatifi, 2015 yılından bu yana enerji kullanımında % 10’luk bir azalma ile 6.000 tondan fazla emisyon tasarrufu sağladığını açıkladı.

Ticari büyüme dönemi olmasına rağmen, Gıda, Seyahat, Çocuk Bakımı, Cenaze ve Sağlık sektörlerindeki çabaları ile topluluğun 2026 yılına kadar enerji verimliliğini % 20 oranında arttırılabileceği belirtilmektedir.

Topluluk, insanların enerji faturalarını azaltmalarına ve hakları olan tüm finansal desteği almalarına yardımcı olacak ulusal bir kampanya olan Büyük Enerji Tasarruf Haftası’nın (21-27 Ocak) tanıtılmasına yardımcı olmak için duyuru yaptı.

Ticaret sitelerinde emisyonları hedeflemenin yanı sıra, meslektaşları Midcounties’in “Sürdürülebilir Topluluklar” programı aracılığıyla çevre kampanyalarına öncülük etmişlerdir. Geçen yıl başlatılan girişim, topluluklardaki insanları daha çevre dostu olmaları ve okullarda ve evlerde emisyonları azaltmaları için birlikte çalışmaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Buna, Midcounties’in ortak okullarından üyelerin ve öğrencilerin bir dizi çevre sözü vermeleri ve enerji kullanımlarını günden güne azaltma taahhüdünde bulunmaları için Yeşil Taahhüt yarışmasına katılmaları için yardım edilmesi de dahildir.

Midcounties’te kurumsal sosyal sorumluluk yöneticisi olan Mike Pickering şunları söyledi: “Büyük Enerji Tasarruf Haftası, bireylerin ve işletmelerin karbon ayak izlerini azaltmanın yollarını düşünmeleri için harika bir fırsat. Bugüne kadar yaptığımız ilerlemeden gurur duyuyoruz, ancak yapılacak daha çok şey olduğunu biliyoruz. Bu sorunun üyelerimizin kalplerine de yakın olduğunu biliyoruz ve birçoğunun Yeşil Taahhüt yarışmasına katıldığını görmek güzel.”

“Herkesi, kullandıkları enerji miktarını azaltmak için yapabilecekleri küçük değişiklikleri gözden geçirmeye teşvik ediyoruz. Hepimiz gezegenin doğal kaynaklarına olan baskıyı azaltmada ve çevre üzerinde daha olumlu bir etki yaratmada rol oynayacağız. ”

Kaynak: Miles Hadfield’in 22 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan haberinden çevrilmiştir. Erişim

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.