8-10 Kasım Tarihlerinde Gıda Kooperatifinde Kutlama Yapıldı

Viroqua Gıda Kooperatifi (VFC) 8 kasım Perşembe günü büyük bir açılışla genişleme projesinin tamamlanmasını kutladı. VFC Yönetim Kurulu Başkanı Mike Link, “Bu heyecan dolu bir gün. Mağazada yaşayan ve çalışmakta olan genel müdür ve personele minnettarız” dedi. Başkan Link ayrıca yatırımcılara, alışveriş yapanlara, hibeleri verenlere ve genişlemeyi mümkün kılan bankalara teşekkür etti. VFC genel müdürü Jan Rasikas, kooperatif yönetim ekibine ve personeline teşekkür etti. Ayrıca Weiser Brothers’a da teşekkürlerini sunarak “Weiser Brothers kusursuz çalıştı.” diye övgülerini dile getirdi. Genişleme sürecindeki çalışmaları için yönetim kurulunu tebrik etti ve “Büyük bir öğrenme eğrisi oldu ve inanılmaz bir zarafetle geçti.” diye süreci değerlendirdi.

https://www.facebook.com/viroquafoodcoop/

Rasikas ayrıca Cashton Bank ve River Architects için memnuniyetini dile getirdi. Buna ek olarak yardımı için Viroqua şehrine ve desteklerinden dolayı şimdiki Belediye Başkanı Karen Mischel ve eski Belediye Başkanı Larry Fanta’ya teşekkür etti. Diğer konuşmacılar arasında Scot Wall, Bank of Cashton; Justin Kirking, USDA Rural Development; Andy Ahrendt, Bremer; Jennifer Kuderer, WEDC; and Mischel de vardı. Justin Kirking, diğer toplulukların gıda kooperatifçiliğine ve onların neler yaptıklarına bakmasını umuyor. Kirking “paylaşılan bir vizyonla neler yapılabileceğini görün” dedi. VFC’nin yönetim kurulu üyesi olan Mischel, kooperatifin 4 bin üyesi olduğunu ve Viroqua’nın 4.448 kişilik nüfusu olduğunu söyledi. “Bir araya nasıl geldiğimizin bir kanıtı.” diye vurguladı. Kooperatif, 8-10 Kasım arası genişlemeyi, ürünlerini, eğitim aktivitelerini, yetişkinler ve çocuklar için yemek pişirme dersleri, günlük çizimler ve her akşam canlı müzik sağlayan üreticilerle kutladı.

Viroqua Gıda Kooperatifi ilk olarak 1995 yılında kapılarını açtı. 2005 yılında VFC, Kuzey Ana Caddesindeki şu anki konumunda 4.400 metrekarelik bir binanın inşaatını tamamladı. Yirmi üç yıl sonra, kooperatif genişletme projesini tamamladı ve perakende alanını 9.200 metrekareden fazla büyüttü. Kooperatif, taze, organik ürün bölümünü ikiye katladı ve mağaza genelinde yüzlerce yeni ürün ekledi. Bina projesinde ayrıca yeni bir kapalı oturma alanı, yeni bisiklet rafları ve bisiklet tamir istasyonu, 90’dan fazla park yeri ve güneye bakan çatıda 130 adet güneş paneli bulunmaktadır. Yakın bir zamanda otoparkta elektrikli bir araba şarj istasyonu eklenecektir.

Not: Angela Cina’nın yazısından alınmıştır. Erişim

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.