Tüm Amerika Kooperatifleri Bu Harita Projesiyle Toplanıyor

İlk proje aşaması için temel veri kaynağı, İş Dinamikleri Araştırma Konsorsiyumu (BDRC) tarafından oluşturulan tüm ABD iş kurumları hakkındaki 2015 tarihli veri raporundan gelmektedir. Dosya, kâr amacı gütmeyen ve işveren olmayanlar da dahil olmak üzere 15,6 milyon işyerinin yerleştirilmesi için yararlı olan Kuzey Amerika Endüstriyel Sınıflandırma (NAICS) kodları düzeyindeki özellikleri sağlamaktadır. Bazı sektörler için veriler satış ve istihdam rakamlarını içerir. BDRC, dosyalarının 1997 yılından başlayarak her yıl için Amerikan işyerleri evrenini içerdiğini iddia ediyor. Kooperatifler, herhangi bir ABD federal veri kaynağında veya BDRC yıllık dosyalarında olduğu gibi tanımlanmamıştır. Bu nedenle harita için, ilk etapta, kooperatif, kredi sendikaları, karşılıklı sigorta kuruluşları veya kurumlar, kolektifler, gönüllü dernekler “genel olarak üyeye ait” olarak kendilerini tanımlayanları ortaya çıkarmakla uğraşıldı.

http://www.uwcc.wisc.edu/

BDRC 2015 dosyasındaki verilerin ilk çekilişi, çoğu kendi kurumlarında veya ilgili web sitelerinde yer alan bilgilerden, bireysel kuruluşlar detaylı olarak takip edildi. Bu süreç, ilk listeyi düzeltmeye ve verilerden çıkarmamış olduğumuz kurumları eklemeye yardımcı oldu. Bu araştırmanın kapsamı konut kooperatiflerini kapsamamaktadır. Her ne kadar yüzlerce konut kooperatifi BDRC’nin yıllık dosyalarına dahil edilmiş gibi görünse de konut kooperatiflerinin çoğunun orada ele alınması pek mümkün değildir. Konut kooperatifleri, her durumda, bu şekilde kolayca tespit edilebilecek işletmeler olarak faaliyet göstermezler. Çoğu durumda isimleri ile güvenilir şekilde tanımlanmazlar.

http://www.uwcc.wisc.edu/

Kooperatif Listeleri BDRC Dosyalarına Çeşitli Kaynaklardan Entegre Ediliyor

-Kredi sendika sistemi ile ilgili veriler için Ulusal Kredi Birliği İdaresi (NCUA).

-Ulusal Kırsal Elektrik Kooperatifi Birliği (NRECA) verileri. NRECA, kırsal elektrik kooperatif üyeliğinin çıkarlarını savunmakta, üyeleri için eğitim fırsatları sağlamakta ve bir kooperatif çalışanının sosyal yardım planını denetlemektedir.

-Tarım kooperatiflerinin USDA listesi. USDA tarımsal kooperatif faaliyetlerine ilişkin istatistikleri toplamak ve derlemek için yıllık olarak tarım kooperatiflerine bir anket dağıtır. USDA, yıllık anket çalışması için kullanılan çiftçi kooperatif isimlerinin ve adreslerinin listesini paylaştı.

-Çiftçi Kooperatifleri Ulusal Konseyi (NCFC) üye isimleri ve adresleri listesi. NCFC, bölgesel ve ulusal çiftçi kooperatifleri olan üyelerinin politika ve iş çıkarlarını savunmaktadır. Üyeler web sitesinde listelenir.

-Ağ kuruluşlarının adları ve adresleri Çiftlik Kredi listesi. Toptan bankaların ve perakende borç verenlerin Çiftlik Kredi ağı, kırsal müşteri borçlularına aittir. Şebeke işletmelerinin yerleri internet sitesinde yer almaktadır.

-Ulusal Kooperatif Bankası’nın 2016 yılı NCB 100 listesi. NCB, büyük kooperatif işletmelerinden NCB’ye sunulan ve denetlenmiş mali tabloları gözden geçirir. Kooperatifleri gelirlerine göre sıralar ve o yıl için en büyük 100 kooperatif şirketinin bir listesini yayınlar. Web’deki listede kooperatiflerin adresleri araştırıldı.

Ayrıca, USDA’daki Ulusal Gıda ve Tarım Enstitüsü’nün Tarım ve Gıda Araştırma Girişimi tarafından finanse edilen ülke çapında bir araştırma projesinde belirlenen 400’ün üzerinde başlangıç ​​kooperatifine de veri entegre edilmekte. Anket projesinin bir açıklaması özet proje raporunda açıklanmıştır. BDRC verileri kuruluş düzeyinde derlenmiştir. Yani, genel merkeze veya “ana” yerlere ek olarak tüm şube ve esas yerlerini içerir. Bununla birlikte, yetkimizin kaynakları, “firmalar” hakkındaki tüm verilen verileri (yalnızca ana konumlar) ve son girişimlerin AFRI anketini de sağlam temelli listeler. Erişim

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.