Perakende Kooperatifinden Sürdürülebilirliğe Destek

Danimarka Perakende Kooperatifi, plastik torbaların yerini iklim dostu ve sürdürülebilir bir alternatifle değiştirmeye teşvik etmek için üyelere 700.000 yeniden kullanılabilir çanta dağıtacak. Yeni çantaları kullanan müşteriler, her kullandıklarında üye hesaplarına bir kron bonusu alacaklardır. Yeniden kullanılabilir çantalar SuperBrugsen, Kvickly, Dagli ’ve LokalBrugsen, Facts ve Irma’ya dağıtılacak.

https://www.google.com.tr/search?q=coop+dk&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwir8N_EmobcAhWQPFAKHZPbDp0Q_AUICigB&biw=1366&bih=635#imgrc=yoeW6hum14CRSM:

Yenilenebilir şeker kamışı bazlı polietilenden üretilen, yeniden kullanılabilir çantalar fosil kaynaklarından yapılan plastik torbaların aksine iklim dostudur. Büyürken, torbaların yapımında kullanılan bitkiler de CO2 emisyonlarını emer. Çantalar Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonu altında üretilmektedir. İlk 700.000 yeniden kullanılabilir çantayı ücretsiz olarak dağıttıktan sonra, kooperatif bu ürünleri 10 kronda (1.19 £) satmaya başlayacak. Kurumsal sosyal sorumluluk yöneticisi Signe Frese,  Danimarka’nın alışkanlıklarını değiştirmesine yardım etmek istediklerini söyledi. Erişim

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.