Barmen ile sıkıcı bir sohbete girmeden bira içmek isterseniz Valencia Caddesi’ne gidebilirsiniz. Artık, eski Osha Thai mekanında “kendi biranı kendin doldur”  tarzındaki barı ile the Brew Kooperatifi var. Gore Song, üniversitede öğrencisi iken Prag’a yaptığı geziden ilham alarak San Francisco’da türünün ilk örneği olan bu barı açmış.

Sistem şöyle işliyor; ilk aşamada müşteriler ana stantta içecek kartı ödemesi yapıyorlar. Bu aşamada kimlik kontrolü de yapılıyor ve içecekler için cam bardaklar veriliyor. Daha sonra müşteriler radyo frekans tanımlama (RFID) okuyucuları ile donatılmış servis musluklarına gidiyorlar. Bu sistem ile içecek kartı kullanıldığında ne kadar bira doldurulduğu ve ne kadar harcama yapıldığı takip edilebiliyor.

Barda bira, şarap ve elma şarabından (cider) oluşan 26 sifon seçeneği bulunmaktadır. Menüde farklı lezzet seçeneklerine yer verilmiştir.

Bira menüsünden tadım yaparken maç izlemek isteyenler için barda yedi adet 65 inç televizyon da var. Barın çalışma saatleri pazartesiden cumaya 16:00-23:00; hafta sonları 10:00-23:00.

Tabii ki, aslında barmenle sohbet etmeyi seviyorsanız, hemen yanında bir İrlanda barı seçeneği de var.

Not: Sarah Fritsche’nin  15 Ocak 2019 tarihinde San Francisco Chronicle’da yayımlanan yazısından kısaltılarak çevrilmiştir. Erişim

Kategori(ler): Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.