Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı projesi çerçevesinde yürütülen sivil toplum ve sosyal girişimcilik araştırması kapsamında düzenlenen Muğla Danışma Toplantısı 12 Şubat 2019 Salı günü Muğla Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Bir Avrupa Birliği projesi olan ve geniş bir ortak ve katılımcı desteği ile yürütülen projenin genel amacı; sivil toplum kuruluşlarının ve aktif yurttaşların kapasitelerini ve kamu kurumlarıyla diyaloglarını güçlendirmeye imkân verecek bir sosyal girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sağlanması olarak tanımlanmakta. İki yıl sürecek olan proje kapsamında Bursa, Gaziantep, Kayseri, Muğla, Samsun ve Van olmak altı adet il yer almakta.

Projenin hakkında ve sosyal girişimcilik alanında bilgilendirme oturumu ile başlayan atölye, toplantıya katılanların katkılarıyla devam etti. Alanda çalışanların bilgi paylaşımı ile ilerleyen toplantının sonunda katılımcılar birbirleri ile iletişim kurabilecekleri, bilgi alışverişinde bulunabilecekleri bir ağın oluşturulmasının önemini ve gerekliliğini vurguladılar.

Kategori(ler): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.